Europejski Dzień Morza 2013

Posted by Magda on 30 kwietnia 2013

Dzień Morza został oficjalnie zainaugurowany 20 maja 2008 roku w Strasburgu gdzie przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering i Rady Janez Janša ogłosili oficjalnie Trójstronną Deklarację. Dzień Morza jest obchodzony corocznie 20 maja w różnych regionach. Europy. VI edycja Europejskiego Dnia Morza odbędzie się na Malcie, w miejscowości Valletta w dniach od 20 do 22 maja 2013 roku. Organizatorami są Komisja Europejska w partnerstwie z Maltańskim Ministerstwem Infrastruktury, Transportu i Komunikacji oraz Maltańskim Ministerstwem Turystyki, Kultury i Środowiska.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza głównym wydarzeniem jest Konferencja, której celem jest w szczególności zrównoważony rozwój turystyki morskiej i nadmorskiej w kontekście Niebieskiej Księgi. W tym roku również Akademia Morska w Gdyni będzie uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Morza. Pracownik Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa dr Joanna Kizielewicz wraz ze studentkami Akademii Morskiej w Gdyni (Dominiką Stachowiak, Magdaleną Muzyka and Hanną Klecha) zorganizują w dniu 22 maja 2013 roku warsztaty pod tytułem „Edukacja Morska – Turystyka Morska – Innowacje w Gospodarce Morskiej.” Stwarza to doskonałe możliwości promocji oferty Akademii Morskiej wśród instytucji i przedsiębiorstw gospodarki morskiej oraz wymiany doświadczeń i wiedzy w tej dziedzinie.

Program warsztatów:

Proposal_of_a _Workshop_programme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>