IV Studenckie Spotkanie z Podróżnikami

W dniu 17.11.2011, w Klubie Studenckim Bukszpryt miało miejsce IV Studenckie Spotkanie z Podróżnikami zorganizowane oraz poprowadzone przez Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 przywitaniem przybyłych gości oraz zaproszeniem do wysłuchania pierwszego wystąpienia. Była to relacja Marty Boińskiej, wolontariuszki, która odbyła podróż w Nepalskie Himalaje, aby tam, w szkole podstawowej, uczyć dzieci języka angielskiego. W swojej opowieści przedstawiła zarówno uroki jak i surowość miejsca, życie codzienne, konieczność wytrwałości i marzenia mieszkańców.

Po krótkiej przerwie, wystąpili przedstawiciele ekipy Titicaca Cycle Expedition – Kacper Kadłubiski oraz Marek Klimowicz. Zabrali nas w podróż wytyczonym przez siebie szlakiem dookoła jeziora Titicaca. Opisali warunki oraz trudności z jakimi musieli się zmierzyć łącząc to z opowieścią o wspaniałych przeżyciach ze szlaku.

Po raz kolejny zaszczycił nas swoją obecnością na Spotkaniach z Podróżnikami Rafał Król. Tym razem zachwycił uczestników spotkania opowieścią o wyprawie na Haiti, z której przywiózł zdjęcia przedstawiające sytuację wyspy w rok po tragicznym trzęsieniu ziemi oraz epidemii cholery.

Wieczór uwieńczyła opowieść Anny Jackowskiej. W swojej prezentacji „Pocztówki z Bliskiego Wschodu i Bałkanów” nie tylko opisywała swoje przeżycia i pokazywała miejsca, które odwiedziła, ale również zachęcała do podróżowania, wnikania w kulturę odwiedzanego kraju oraz poznawania tamtejszych mieszkańców.

IV Studenckie Spotkanie z Podróżnikami wniosło wszystkim obecnym mnogość nowych informacji, obrazów i przeżyć związanych z podróżowaniem. Po raz kolejny pokazało, że warto poznawać, podróżować, a niemożliwe jest możliwe. Zainteresowanie tego typu wydarzeniami, wynikające z liczebności oraz z opinii przybyłych słuchaczy zachęca do tworzenia kolejnych Spotkań.

Serdeczne podziękowania składamy właścicielowi Klubu Studenckiego Bukszpryt, władzom uczelni oraz władzom samorządowym miasta Gdynia za pomoc w realizacji spotkania.

K.K

Informacje o Podróżnikach