Podróżnicy

 

Informacje o Podróżnikach występujących na III Studenckim Spotkaniu z Podróżnikami

15.05-15.50    Rosja: Magda Przytuła, Michał Rynkiewicz

Magda Przytuła -absolwentka turystyki w WSTiH oraz studentka III roku slawistyki na UG. Pochodząca z Pisza, miłośniczka zarówno pieszych wędrówek po rodzimych Mazurach, rowerowania po Kaszubach, jak i trekkingu i autostopowania po innych częściach globu;) Od 4 lat klubowiczka turystycznego Akademickiego Klubu Kadry GDAKK, dzięki któremu poznała wiele osób ogarniętych podróżniczym szałem i dzięki którym przeżyła niejedną turystyczną przygodę;) Odbyła podróże do takich krajów, jak między innymi: Bułgaria, Turcja, Rosja, Hiszpania, Finlandia, Wyspy Alandzkie czy Islandia. Lubi porównywać kulturę Południowych, Wschodnich i Zachodnich Słowian oraz sprawdzać się w starciach z językami obcymi;)

Michał Rynkiewicz- absolwent marketingu i reklamy, z zawodu… malarz i modelarz ;) Aktywny członek i prezes (2008-2009) klubu turystycznego Politechniki Gdańskiej AKK GDAKK. W polu zainteresowań szerokie miejsce zajmuje turystyka i to zarówno piesza, jak i rowerowa, ze szczególnym wskazaniem na Kaszuby, imprezy na orientację (Harpagan, Darżlub, Kaszubska Włóczęga i inne), Rosja i kraje byłego ZSRR. W wolnych chwilach oddaje się modelarstwu okrętowemu, historii i tematyce morskiej.

15.55-16.55   Dookoła świata po uśmiech dziecka: Natasza Caban

Natasza Caban 32 lata, żeglarka, sternik morski z Ustki.

Na 10-metrowym jachcie „Tanasza Polska Ustka” w 28 miesięcy samotnie
opłynęła świat, pokonując ponad 26 tys. mil morskich i 3 oceany. Zaczęła
na Hawajach, a po drodze odwiedziła m. in. Vanuatu, Port Moresby, Darwin,
Wyspy Kokosowe, Reunion, Kapsztad, Wyspę w. Heleny, Panamę Wyspy
Galapagos i Markizy. Nie tylko jednak żeglowała, ale również, we
współpracy z Fundacją „Mimo Wszystko”, przygotowała i zrealizowała akcje
charytatywne: „Rejs z Nataszą” i „Medivet Rejs z Nataszą”. Podczas dwóch
postojów na trasie swojego rejsu zaprosiła na pokład „Tanaszy”
podopiecznych fundacji, spełniając w ten sposób ich marzenia o egzotycznej
podróży i żeglowaniu.

www.nataszacaban.com

17.00-17.45    Kolorowy smak orientu: Tajlandia, Wietnam, Laos, Kambodża, Malezja: Krzysztof Kucharski, Małgorzata Pacan

Na pokazie zostanie zaprezentowana dwumiesięczna, trampingowa podróż absolwentów geografii na Półwyspy Indochiński i Malajski. Głównym celem tego niskobudżetowego wyjazdu było poznanie kultury i obyczajów ludności zamieszkującej wybrane kraje Azji płd-wsch., a także skosztowanie lokalnej kuchni jak i doświadczenie bogactwa różnorodności przyrodniczych i architektonicznych tego obszaru.

Jesteśmy absolwentami kierunku Geografia na Uniwersytecie Gdańskim, a od kilku lat podróże są naszą wielką pasją. Wyjazdy, które organizujemy są typowo trampingowe czyli niskobudżetowe i organizowane w zupełności przez nas. Na miejscu zatrzymujemy się w hostelach, schroniskach młodzieżowych lub u członków światowej społeczności CouchSurfing, poruszamy się dostępnymi środkami komunikacji zbiorowej lub autostopem.

Kolorowy smak orientu – blog

17.50-18.15    Mongolia: Rafał Król

Podróżnik, polarnik, alpinista, fotografik, projektant sprzętu używanego w ekstremalnych warunkach, publicysta, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu expeditions.pl oraz współzałożyciel i prezes Polskiego Centrum Ekspedycyjnego – stowarzyszenia zajmującego się szkoleniem ludzi w ekstremalnych warunkach i organizowaniem ekspedycji oraz propagowaniu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Rafał prowadzi także kursy i szkolenia surivalowe dla młodzieży.

Mongolia- wyprawa turystyczno eksploracyjna w lipcu 2009. Celem wyprawy
było zdobycie i udokumentowanie prawdziwej wysokości szczytu Otgon
Tenger w południowej Mongolii, oraz uczestniczenie w święcie Nadaam,
które Mongołowie obchodzą od ponad 800 lat . Nadaam to zwody w
strzelaniu z łuku, zapasach i jeździe konnej.

www.expeditions.pl

18.55-19.55     Samotny rejs dookoła Świata: Marta Sziłajtis – Obiegło

Marta dookoła świata.pdf

www.szilajtis.com