2012 Gdańsk

W dniach 13-15 kwietnia 2012 roku odbyła się 15. edycja Gdańskich Targów Turystycznych GTT 2012. GTT to największe spotkani branży turystycznej i hotelarskiej u progu rozpoczynającego się sezonu turystycznego. W ramach targów odbyły się także: Salon Organizatorów Imprez EVENT EXPO, Salon Łodzi Turystycznych i Rekreacyjnych KAJAK EXPO oraz Strefa Mistrzostw Euro 2012.

Udział w targach wzięło prawie 300 wystawców z 10 krajów. W tegorocznej edycji GTT wystawiały się przede wszystkim biura podróży, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, regiony turystyczne oraz miasta z Polski i zagranicy. Zaprezentowały się takie kraje jak: Chorwacja, Dania – Bornholm, Jamajka, Mongolia, Niemcy, Słowacja, Turcja, Włochy oraz po raz pierwszy Rumunia.

Specjalne wydarzenie, jakim był Projekt Strefy Mistrzostw Euro 2012 miał na celu promocję i prezentację miast gospodarzy (m.in. Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia) oraz liczne atrakcje dla kibiców tj. turniej piłkarski na boisku ze sztuczną nawierzchnią, turniej w piłkarzyki, Akademię Piłkarską, zawody sumo, czy strzelanie do bramek.  Goście mogli także zdobyć informacje na temat samej imprezy, obsługi kibiców oraz Oficjalnych Stref Kibica.

Po raz kolejny na GTT, członkowie Koła promowali Akademię Morską w Gdyni. Oferta edukacyjna AMG przyciągała maturzystów do stoiska, a liczne atrakcje i konkursy z wiedzy o naszej uczelni dawały szansę wygrania ciekawych i praktycznych gadżetów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do stoiska Akademii Morskiej w Gdyni w przyszłym roku podczas 16. Gdańskich Targów Turystycznych 12- 14 kwietnia 2013.

M.S.