2011 Wrocław

II Międzynarodowa Konferencja Studencka

„450 dni do Euro 2012 – czy jesteśmy gotowi?” 08 – 09.04.2011

8 kwietnia 2011

II Międzynarodowa Konferencja Studencka przebiegała pod hasłem: „450 dni do Euro 2012 – czy jesteśmy gotowi?” w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Konferencję otworzyły Władze Uczelni. W konferencji udział wzięło 11 grup reprezentujących: uczestników Erasmusa (jak postrzegają plusy i minusy organizacji w Polsce przed Euro 2012), z Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Lublina, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia. Naszą uczelnię reprezentowały studentki I oraz II roku OUTH: Anna Magiera oraz Beata Górniak.

W ramach konferencji przygotowano publikację pokonferencyjną, którą otrzymali wszyscy uczestnicy konferencji. Obrady toczyły się w obecności złożonego z pracowników naukowych prezydium, które, zgodnie podkreślało wysoki poziom wystąpień.

Po profesjonalnie przygotowanych prezentacjach przez uczestników konferencji oraz panelu dyskusyjnym, w godzinach wieczornych udaliśmy się na wspólne zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Wrocławia. Punktem kulminacyjnym była impreza integracyjna zorganizowana przez studentów z Wyższej Szkoły Handlowej w jednym z wrocławskich klubów.

9 kwietnia 2011

Sobotni dzień upłyną na zwiedzaniu Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Uczestniczyliśmy w prelekcjach i atrakcjach targów.
Podczas zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Turystyczne WSH” konferencji uczestnicy mieli nie tylko okazję podzielić się swoją zdobytą wiedzą, często poszerzoną o własne badania na temat przygotowań do Euro 2012, ale również poznać niektóre atrakcje turystyczne miasta i regionu. Program zwiedzania Wrocławia obejmował stary Rynek z zabytkowym ratuszem oraz malowniczymi kamieniczkami w centrum miasta, a także Ostrów Tumski.

Przez cały okres trwania konferencji w przygotowaniach i działaniach brali udział wszyscy członkowie Koła, pod nadzorem pełniącego obowiązki opiekuna, magister Anety Raweckiej.

dyplom (pdf)

B.G