2012 Kościerzyna

Dnia 24 października 2012 r. członkowie Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa  wraz ze studentami V semestru OUTH i II roku OUTH MSU uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do Kościerzyny. Celem wyjazdu było zapoznanie się  z funkcjonowaniem gospodarstw agroturystycznych oraz zarządzaniem gminą Kościerzyna z punktu widzenia turystyki.

Zajęcia terenowe rozpoczęliśmy od obejrzenia wieży widokowej Wieżyca. Kolejnym punktem programu była Kościerzyna, podziwialiśmy jej rynek i kamieniczki. Następnie spotkaliśmy się z  przedstawicielką  gminy wiejskiej Kościerzyna, która opowiedziała nam o funkcjonowaniu lokalnych grup rybackich oraz pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym, punktem było obejrzenie typowego gospodarstwa agroturystycznego. Pani gospodarz oprowadziła nas po obiekcie. Pokazała nam pokoje dla wczasowiczów i opowiedziała jak prowadzi się taką działalność. Dodatkową atrakcją był żywy kontakt ze zwierzętami, których tam nie brakowało. Na zakończenie wizyty gospodarz rozpalił ognisko i mieliśmy okazję upiec kiełbaski, wypić ciepłą herbatę i zjeść ciasto.

Wyjazd ten choć jednodniowy pozwolił nam wzbogacić  naszą  wiedzę z zakresu agroturystyki. Co więcej zintegrował też studentów Akademii Morskiej różnych roczników.

A.B.