2012 Lublin

W dniach 11-13 października miała miejsce ogólnopolska konferencja naukowa pt. ”Geograficzne, społeczne, turystyczne i rekreacyjne aspekty kształtowania przestrzeni” organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Globtroter”, działające na Wydziale Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W konferencji wzięło udział 20 studentów m.in. z Lublina, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Olsztyna. Jedną z uczestniczek reprezentującą Gdynię i Akademie Morską była członkini naszego koła Karolina Lukasek.

Na pierwszy dzień konferencji były zorganizowane wystąpienia organizatorów konferencji na temat Lublina oraz zwiedzanie wraz ze studentami budynku wydziału Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Godziny popołudniowe przeznaczone były na wspólne zwiedzanie Lublina, a następnie Janowa Lubelskiego. Kolejny dzień spędzony był w  Janowie Lubelskim, gdzie w godz. 9-15 trwały wystąpienia poszczególnych uczestników konferencji. Nasza studentka prezentowała referat na temat „Urządzenia OUTDOOR FITNESS –jako przykład zagospodarowania rekreacyjnego przestrzeni publicznych w Polsce”. Po konferencji zorganizowana została wycieczka samochodem terenowym dla wszystkich uczestników po lasach Janowskich. Na wyjeździe była okazja zobaczyć ostoje słynnego w tych stronach konika Polskiego. Sobotni dzień upłynął na zwiedzaniu Zwierzyńca, Szczebrzeszyna oraz Zamościa, a wieczorem natomiast uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do domu.

K.L.