V Studenckie Spotkanie z Podróżnikami

Dnia 14 listopada 2012 r. w Klubie Studenckim Bukszpryt w Akademii Morskiej w Gdyni odbyło się już V Studenckie Spotkanie z Podróżnikami, które zorganizowało Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa. Spotkanie rozpoczęło się planowo o godzinie 17.00. Wszyscy goście zostali serdecznie przywitani oraz zaproszeni do wysłuchania pierwszego wystąpienia.

Naszą pierwszą podróżniczką była Małgorzata Szawieła, która zwiedziła już wiele krajów.  Jej ostatnim miejscem podróży były Stany Zjednoczone, gdzie spędziła 4 miesiące. Dzięki programowi work&travel poznała kulturę, obyczaje, a także wielu fascynujących ludzi z całego świata. Zwiedziła też urokliwe zakątki Los Angeles, Nowego Jorku oraz Waszyngtonu.

Drugim podróżnikiem był zapalony rowerzysta Rafał Buczek, który 20 dni spędził w Alpach. Wyruszając z bardzo ograniczonym bagażem wraz z kolegą przemierzali Alpy nie narzekając na złą pogodę, trudne warunki czy zmęczenie.. Wspólnie zaliczyli 18 dwutysięczników !!

Kolejnym podróżnikiem była Anna Kąkol. Pełna zapału i pasji Ania przeniosła nas w magiczny świat Bałkanów… Razem z koleżanką przejechała 5700 km i zwiedziła 14 krajów. Ciekawie opisywała trudności, z jakimi musiała się zmierzyć. Nic jej jednak nie powstrzymało przed celem, który sobie wyznaczyła.

Następnymi podróżnikami byli Rafał Prabucki, Konrad Michalski oraz Monika Raczkowska-Golanko. Trójka przyjaciół przemierzyła rowerem trasę 1600 km od Trondheim do Bergen przez góry, a potem wzdłuż linii brzegu do Kristiansand. W swej opowieści przedstawiali zarówno uroki jak i trudności swej podróży, wzbogacając je ciekawymi i pełnymi emocji krótkimi filmikami.

Naszymi kolejnymi gośćmi byli Wojtek Chrząstek i Karolina Łuczak, którzy przenieśli nas w nietypowe, pełne niespodzianek, a zarazem orientalne miejsce jakim jest Wietnam. Mimo, że zwiedzili 6 krajów to jednak właśnie Wietnam wywarł na nich największe wrażenie.
W swej historii opisywali kulinarne przygody jakich doświadczyli. Wypróbowali specjałów z psa…a nawet węża …

Ostatnim podróżnikiem był Grzegorz Linda, który wraz z psami zaprzęgowymi wyruszył za koło Podbiegunowe!! Jest to człowiek pełen pasji i zamiłowania, który nieustannie się rozwija i dokonuje kolejnych odkryć. Przedstawił nam niesamowitą historię o tym jak dzięki przyjaźni, zapałowi oraz współpracy można przetrwać nawet w temperaturze – 40 0 C .

Spotkanie zakończyło się o godzinie 21. Wszyscy podróżnicy zostali nagrodzeni upominkami oraz podziękowaniami za uczestnictwo.  Widownia z dużym zainteresowaniem słuchała przybyłych prelegentów, którzy dostarczyli nam mnóstwo przeżyć oraz doświadczeń związanych z podróżowaniem.

Za pomoc w realizacji przedsięwzięcia pragniemy serdecznie podziękować właścicielowi Klubu Studenckiego Bukszpryt, władzom Akademii Morskiej w Gdyni oraz władzom samorządowym miasta Gdynia.

J.J.

Program:

  1. ‘Me, myself and.. USA!’ – Małgorzata Szawieła
  2. Alpy rowerem-  Rafał Buczek
  3. Burek, rakija i warm shower … czyli paradise w wydaniu bałkańskim! – Anna Kąkol
  4. Norwegia nie tylko dla bogatych Orłów – Rafał Prabucki, Konrad Michalski, Monika Raczkowska – Golanko
  5. Od psa do węża, czyli z północy na południe Wietnamu – Wojtek Chrząstek i Karolina Łuczak
  6. Przygoda z psami zaprzęgowymi na wyprawie za Koło Podbiegunowe –  Grzegorz Linda

Informacje o Podróżnikach