2012 Erasmus Party

Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa Akademii Morskiej w Gdyni już po raz kolejny zorganizowało imprezę międzynarodową razem z Biurem Współpracy z Zagranicą.
Tym razem wydarzenie miało na celu integrację środowiska studentów z Polski wraz z uczestnikami programu Erasmus z Hiszpanii, Litwy oraz Turcji.

Wieczór integracyjny odbył się dnia 8 listopada 2012 roku w Klubie Studenckim „Bukszpryt”. Prowadzony był w całości w języku angielskim. Międzynarodowej imprezie
pt. „Erasmus Party” towarzyszyło wiele konkursów z nagrodami, tymi drobnymi jak i większymi. Szczególnie koszulki Akademii Morskiej w Gdyni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Były one zakładane przez studentów programu Erasmus z dużym entuzjazmem, a w przyszłości przyczynią się do promowania Akademii Morskiej za granicą.

Konkursem, który cieszył się szczególnym zainteresowaniem był konkurs znajomości polskich oraz hiszpańskich słów. Były również przygotowane zestawy ze słowami litewskimi oraz tureckimi, jednak okazały się zbyt trudne. Miłym zaskoczeniem był również konkurs rysunkowy. Uczestniczący w nim Hiszpanie wykazali się doskonałą znajomością zarówno Polski jak i naszego języka, dodając do swoich prac także elementy komiksu. W ciekawych wypowiedziach studentów prezentujących swoje rysunki nie zabrakło też humoru, dzięki czemu wspaniale się bawiliśmy. Dużo śmiechu dostarczyła również zabawa w głuchy telefon zwłaszcza, gdy z całego zdania pozostawało jedno słowo lub gdy polsko – angielskie zwroty były przekształcane w zwroty hiszpańskie. W ostatnim konkursie polscy studenci mogli popisać się wiedzą na temat krajów naszych gości, a studenci programu Erasmus swą wiedzą
o Polsce i naszym regionie.

W trakcie całej imprezy można było skosztować specjałów tradycyjnej kuchni polskiej. Studentom zagranicznym bardzo zasmakowała nasza kuchnia. Do dziś wspominają charakterystyczny smak bigosu, którego do tej pory nie znali oraz tradycyjne polskie pierogi.

Zwieńczeniem imprezy było karaoke, które zgromadziło wielu chętnych do śpiewania. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Lemon Tree”, a efekty naszej międzynarodowej interpretacji można podziwiać na fanpage’u Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa na portalu facebook.pl.

Honorowym gościem „Erasmus Party” był Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski. Impreza odbyła się dzięki finansowemu wsparciu programu Erasmus. Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji spotkania integracyjnego pani mgr Izabeli Dudek-Muczyńskiej.

Ta międzynarodowa impreza na pewno na długo pozostanie w pamięci stypendystów programu Erasmus oraz naszej. Mamy również nadzieję, że stanie się to naszą tradycją
i cyklicznie będziemy organizować eventy dla zagranicznych studentów.

D. S.