2013 ITB Berlin

Międzynarodowe Targi Turystyczne odbywają się corocznie od 1996 roku i są jedną z największych tego typu imprez na świecie. Przyciągają coraz liczniejszą grupę touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów, podróżników i studentów. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych w Berlinie odbyła się w dniach od 7 do 10 marca 2013 roku. Oficjalnym partnerem targów została w tym roku Indonezja. Program imprezy z roku na rok jest coraz bardziej rozbudowany, w jej trakcie odbywają się liczne konferencje, spotkania ze znanymi ludźmi, występy kulturalne, degustacje i konkursy.

Polska, w tym roku skupiła się na promocji sektora turystyki związanego z usługami dodatkowymi – SPA. Odwiedzający mogli skorzystać z możliwości masażu. Poza tym każde z województw wystawiło swoje stoisko, gdzie promowali walory turystyczne poszczególnych regionów.

Członkinie Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa uczestniczyły w tym wydarzeniu, co zaowocowało poszerzeniem ich wiedzy w zakresie usług turystycznych i hotelarskich, a także poznanie ciekawych destynacji turystycznych całego świata.

Podczas pobytu w Berlinie zorganizowano również zwiedzanie najciekawszych miejsc. Jednym z najważniejszych punków zwiedzania był spacer ulicą Unter den Linden, którą doszliśmy do Bramy Brandenburskiej. Check Point Charlie, czyli przejście graniczne między Berlinem wschodnim a zachodnim, oraz pozostałości muru berlińskiego wywarły na nas ogromne wrażenie. Zwiedzanie zwieńczyła wizyta w Reichstagu, gdzie spacerując po kopule mogliśmy podziwiać panoramiczny widok Berlina.

Wyjazd na ITB Berlin był dla nas niezapomnianym wydarzeniem. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Dziekanowi Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa prof. dr hab. inż. Piotrowi Przybyłowskiemu, który wsparł nas przy organizacji wyjazdu.

M. M.