2013 EL VIAJE A SUECIA

W dniach 3 – 5 maja Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa Akademii Morskiej w Gdyni zorganizowało dla zagranicznych studentów rejs do Szwecji promem linii Stena Line. Wśród osób, które skorzystały z wycieczki było 36 studentów z Hiszpanii studiujących zarówno na Akademii Morskiej w Gdyni, jak również na innych trójmiejskich uczelniach w ramach programu ERASMUS.

W Karlskonie zwiedziliśmy m.in. Wielki Rynek – Stortorget
z pomnikiem króla Karola XI, Nabrzeże Królewskie i Bastion Aurora. Nie sposób było też przeoczyć Targ Rybny i dzwonnicę Admiralicji. Na koniec zobaczyliśmy statki należące do Muzeum Marynarki Wojennej i jedno
z najbardziej urokliwych miejsc w Karlskonie – Björkholmen z wąskimi uliczkami i małymi kolorowymi domkami. Studenci z Hiszpanii mieli również możliwość skorzystania z licznych atrakcji oferowanych
na pokładzie Stena Spirit i Stena Vision takich jak Spa, automaty do gier losowych, różnorodne restauracje oraz imprezy. Dużym zainteresowaniem cieszył się też stół do Black Jacka. Dla przyszłej kadry żeglugi morskiej wycieczka stanowiła dodatkowo okazję do poznania specyfiki pracy na statkach.

Jak na hiszpańską społeczność przystało, nie zabrakło też śmiechu, śpiewu i tańca. Myślę, że wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.

D.S.