2013 Gdańsk infoShare

W dniach 16-17 maja 2013 roku, w gdańskim Amberexpo odbyła się konferencja infoShare. Jest to jedna z największych polskich konferencji poświęcona tematyce IT, new media, startupom. InfoShare odbywa się co roku (począwszy od 2007) w Gdańsku. Ostatnia edycja z 2012 zgromadziła ponad 1200 uczestników. W tym roku nie zabrakło nie zabrakło gości z zagranicy, jak również studentów– między innymi członków Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa.

Tematyka infoShare dotyczyła:
– IT (technologie, mobile, bezpieczeństwo, innowacje i trendy);
– nowe media (on-line & social media, marketing);
– rynek startupów (founding oraz funding, success stories);
– zarządzanie projektami / zespołami.

Dnia 16 maja 2013 roku (czwartek) konferencja była podzielona na: ścieżkę główną oraz warsztaty, na które trzeba było się wcześniej zarejestrować i przejść proces rekrutacji. Biorąc udział w ścieżce głównej uczestnicy mieli możliwość wysłuchać prezentacji dziewięciu wyspecjalizowanych prelegentów. Następnie o godzinie 17:00 rozpoczęła się Gala Aulery 2013, Aulery to coroczne wyróżnienia dla firm, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Natomiast o godzinie 20:00 swój początek miała impreza integracyjna na stadionie PGE Arena.

Dnia 17 maja 2013 roku (piątek) uczestnicy mieli do wyboru udział w warsztatach oraz trzy ścieżki konferencji: mobile, social & new media, tech.

W trakcie dwóch dni konferencji przemówienia wygłosiło łącznie 57 prelegentów z Polski i zagranicy. Sponsorem głównym była Nordea. Konferencję zorganizowano przy patronacie honorowym Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, investGDA oraz Pomorskiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

I.C.