2013 Gdańsk

Dnia 13 kwietnia 2013 roku podczas Międzynarodowych  Targów Turystycznych w Gdańsku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO odbyło się kolejne XI Jubileuszowe Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej na temat „Mały ruch graniczny między Polską i Rosją jako czynnik ożywienia gospodarczego”.

Konferencja została zorganizowana przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Rektora Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańska prof. dr hab. Władysława W. Gaworeckiego, prof. zw. WSTiH w Gdańsku, Konsula Generalnego Federacji Rosyjskiej w Gdańsku Sergieja Puczkowa oraz Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej .

Była to kontynuacją jedynej tego typu imprezy w kraju organizowanej przez studentów z udziałem kilkunastu uczelni wyższych z kraju i zza granicy oraz zainteresowanych instytucji.  Akademie Morską reprezentowali członkowie Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa – Mateusz Reszka i Gracjan Krefta.  Studenci wygłosili referat pt. „Uwarunkowania społeczne małego ruchu granicznego”.

M. I.