VII Studenckie Spotkanie z Podróżnikami

Dnia 20 listopada w klubie Studenckim Bukszpryt miało miejsce   VII Studenckie Spotkanie z Podróżnikami zorganizowane i poprowadzone przez Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:30. Wszyscy  goście zostali serdecznie przywitani  oraz zaproszeni do wysłuchania pierwszego wystąpienia.

Pierwszym podróżnikiem był  Adam Modrzejewski, który opowiedział o swojej podróży do wód Bajkału przez wschodnie stolice. Razem z innymi studentami wykorzystali wakacje  aby zapoznać się ze wschodnią kulturą i obyczajami. Podróżowali różnymi środkami lokomocji: koleją transsyberyjską, rosyjskim jeepem, a nawet motorówką by dotrzeć do celu swojej podróży  jakim był Bajkał zwany „ błękitnym okiem Syberii”.

Kolejnymi podróżnikami byli dwaj studenci IV roku Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej Kamil Dopke i Adam Drogosz, którzy wybrali się w podróż rowerami po Kaukazie.  W pewnym momencie swojej podróży zamienili dwa kółka na sprzęt wysokogórski aby zmierzyć się  z górą Kazbek w Federacji Rosyjskiej.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym podróżnikiem był Piotr Frączyk, który razem z grupą znajomych w ramach projektu „ NaKoniecŚwiata”  wybrał się w podróż na Bałkany 32-letnim busikiem VW T3. Przyświecała im idea aby jak najwięcej zobaczyć i poniesć przy tym jak najmniejsze koszty, dlatego spali pod namiotami, w samochodzie, a nawet pod gołym niebem.

 

Spotkanie zakończyło się o godzinie 20:00. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami oraz podziękowaniami za uczestnictwo. Widownia z dużą uwagą przysłuchiwała się wystąpieniom podróżników, którzy dostarczyli nam  wiele przeżyć oraz doświadczeń związanych z podróżowaniem.

Serdeczne podziękowania składamy właścicielowi Klubu Studenckiego Bukszpryt, władzom uczelni, władzom samorządowym miasta Gdynia oraz firmie Porta za pomoc w realizacji spotkania.

A.B.

W programie:
1) „Przez wschodnie stolice, aż do wód Bajkału” – Adam Modrzejewski
2) „Gamardżoba w Gruzji” – Kamil Dopke, Adam Dragasz
3) „Na koniec świata” – Paweł Frączyk

 

Informacje o podróżnikach!