Podróżnicy 2014

Informacje o Podróżnikach występujących na VII Studenckim Spotkaniu z Podróżnikami

 

1) Przez wschodnie stolice, aż do wód Bajkału – Adam Modrzejewski

„Po kilku podróżach na polskich i ukraińskich bezdrożach, górach i lasach przyszedł czas na większą wyprawę.Być może największą w życiu kilku studentów (chociaż kto wie, co jeszcze nas czeka w przyszłości), którzy postanowili maksymalnie wykorzystać ostatnie beztroskie wakacje na swoich uczelniach i wybrać się w podróż na prawdziwy wschód. Przygody rozpoczęły się już w Polsce, gdy trzeba było zaznajomić się z konsulatem bardziej, niż się spodziewaliśmy, następnie było już tylko lepiej. Kolejne miasta wschodnich krain witały nas coraz bardziej nieznaną, orientalną atmosferą. W trakcie podróży korzystaliśmy z wielu środków lokomocji: ze słynnej kolei transsyberyjskiej, ale także ruskich jeep-ów, a na stopa wzięła nas nawet motorówka. Jednak najważniejsze były piesze wędrówki po przepięknych terenach wokół „Błękitnego oka Syberii””.

 

2) Gamardżoba w Gruzji – Kamil Dopke, Adam Dragosz

„Adam i Kamil, studenci IV roku Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni. Tegoroczną wakacyjną przerwę od zajęć akademickich przeznaczyli na podróż po Kaukazie. Głównym ich środkiem transportu w Gruzji był rower. W pewnym momencie jednak, dwa kółka zamienili na sprzęt wysokogórski, by nielegalnie przedostać się na terytorium Federacji Rosyjskiej i zmierzyć się z górą Kazbek”.

 

 

 

 

 

 

 

3) NaKoniecŚwiata – Piotr Frączyk

„Przybliżając pokrótce pomysł, kupiliśmy na początku lipca 2012 32-letniego busika VW T3, którego wyremontowaliśmy własnymi siłami po to, by wybrać się pod koniec września na Bałkany, śpiąc na dziko pod namiotami, w samochodzie, a nie raz pod gołym niebem. Przyświeca nam idea, by wszystko przygotować i odbyć podróż z jak najmniejszymi kosztami. Czemu NaKoniecŚwiata? Ponieważ jest jedno takie schronisko w Bieszczadach, które nazywa się Koniec Świata, a jest bliskie naszemu sercu Ponadto fascynuje nas ciągła podróż w poszukiwaniu tego magicznego miejsca, które dla każdego z nas będzie jego osobistym Końcem Świata. Kolejne wyzwania wciąż przed nami. Na początek, w lutym 2015 roku rozpoczniemy dwumiesięczną wyprawę po Azji, której głównym punktem będą Indie. Planujemy odwiedzić również Sri Lankę, Bangladesz, Nepal oraz Pakistan. Plan wyprawy przewiduje około 15 tysięcy kilometrów, które przejedziemy naszym busem, obchodzącym w 2015 roku 35 urodziny”.