2010 ITB Berlin

Międzynarodowe Targi Turystyczne

ITB Berlin 2010

 

Członkowie Naukowego Koła Turystyki i Hotelarstwa w dniach 11-14 marca 2010 r. odwiedzili stolicę Niemiec- Berlin.

Celem wyjazdu były Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2010, na których prezentowało się 180 państw z całego świata oraz firmy związane z branżą turystyczną.

Wystawcy zrobili na studentach ogromne wrażenie poprzez różnorodność takich atrakcji, jak pokazy tańca, śpiewu, degustacje, konkursy. Zwiedzający mogli spróbować swoich sił na symulatorze lotów czy zrobić sobie zdjęcie na tle ogromnej piramidy.

Największym i najbogatszym stoiskiem mogła pochwalić się Turcja, która była jednocześnie oficjalnym partnerem ITB Berlin 2010. Jednak pozostali prezentujący, w tym Polska, również prześcigali się kreatywnością w wyróżnieniu swoich stanowisk.

W polskim sektorze szeroko promowano „ Rok Chopina”.

Rada na przyszłość: aby zapoznać się z ofertą wszystkich wystawców należy poświęcić 2 dni na targi, jeden dzień to zdecydowanie za mało.

Korzystając z okazji pobytu w Berlinie studenci zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne miasta: Bramę Brandenburską, Reichstag, Pomnik Żydów, Wieżę TV, Gendarmenmarkt, Potsdamer Platz, fragment Muru Berlińskiego, Checkpoint Charlie, KaDeWe, Berliner Dom.

W przyszłym roku oficjalnym partnerem Targów Turystycznych ITB Berlin 2011 będzie Polska. To kolejny powód, by wrócić do Berlina i dopingować wystawców w promocji naszego kraju.

L.G, M.B,M.S,K.B