I Studenckie Spotkania Podróżników

 

Grupa Inicjatywa 05 oraz Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa Akademii Morskiej w Gdyni zapraszają na:

Studenckie Spotkania Podróżników

Kiedy: 19-21 maja 2005

Gdzie: uczelniany klub Bukszpryt, gmach główny AM, ul. Morska 81–87,
Gdynia

W programie:

- prezentacje slajdów i opowieści uczestników SSP;

- spotkania i rozmowy ze znanymi i cenionymi polskimi podróżnikami oraz gośćmi specjalnymi;

- wystawę zdjęć Koła Fotograficznego Akademii Morskiej Klimaty Lwowa 2004 oraz konkurs na najciekawszą fotografię;

- wręczenie Pucharu Globtrotera 2005 r. – symbolicznej nagrody za najbardziej wzruszającą, oryginalną, odjazdową i fajową prezentację (nagroda jest symboliczna ponieważ każdy, kto podróżuje jest przecież zwycięzcą).

Uwaga!!!

Jeśli w roku 2004/2005 odbyłeś ciekawą, niebanalną wyprawę na koniec świata lub
do sąsiedniego województwa – weź udział w konkursie! Liczy się pomysł i oryginalność!!!!!

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, temat relacji oraz miejsce
podróży, adres e-mail, tel. kontaktowy, rok studiów, wydział i nazwę uczelni.
Forma prezentacji: pokaz slajdów lub przeźroczy wraz z relacją z podróży (może
być film) trwający do 20 minut.

Zgłoszenia i pytania dotyczące imprezy prosimy wysyłać na adres:
podroznicy.am@wp.pldo 30 kwietnia 2005r.

 

Studenckie Spotkanie Podróżników

Gdzie???: Akademia Morska, Klub studencki „Bukszpryt”, ul.
Morska 81

Kiedy???: 19-20 maja 2005, start: czwartek 10.00

Wstęp wolny

Program

19 maja (czwartek)
10.00 – uroczyste rozpoczęcie imprezy

10.30 – Południem Szwecji do Malmo; (Szymon Redlin, Grzegorz Panasiuk; Akademia Morska w Gdyni)

11.00 – Rumunia (Alicja Drozdowska; Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG/AMG)

11.30 – W Polskim Domu pod Biegunem (Spitsbergen); (Marta Richter i Justyna Murglin, Akademia Morska w Gdyni)

12.00 – Rowerem Człuchów-Wiedeń-Człuchów; (Paweł Kubowicz, Akademia Morska w Gdyni)

12.30 – Dublin

13.00 – Największe Lodowce Kontynentalne Europy;(Islandia) (Grzegorz Szyszkowski; Politechnika Gdańska)

13.30 – PRZERWA

- wystawa zdjęć „Klimaty Lwowa”

14.30 – Spontaniczna podróż po Transylwanii; (Kamila Kas; Uniwersytet Gdański)

15.00 – Nie odkryty raj – Słowenia; (Marzena Gawenda; Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań)

15.30 – Zapomniane ścieżki Gór Bajkalskich; (Łukasz Stachnik; Uniwersytet Jagielloński)

16.00 – Wyprawa rowerowa do Maroka 2004; (Piotr Suchodoła, Szczepan Skibicki, Krzysztof Stryczek; Politechnika Białostocka)

16.30 – Ekwador – przez wulkany do dżungli; (Tomasz Baranowski, Maciej Moskwa, Uniwersytet Gdański)

Goście wieczoru

17.00 – kpt. Przemysław Maczkowski, Rejs do Ziemi Franciszka Józefa oraz opłynięcie Archipelagu Spitsbergen otrzymał nagrody: Srebrny Sekstant od Ministra Infrastruktury, Rejs Roku i Żeglarz Roku 2004 od GłosuWybrzeża, Rejs Roku od Grotmaszta Bractwa Kaphornowców, wyróżnienie w konkursie „Kolosy”.

18.00 – Wojciech Suchy: Ekspedycja Pamir 2004 – Relacja z próby wejścia na Pik Lenina zorganizowanej przez Bractwo Przygody Almanak (www.almanak.gdansk.pl).

18.30 – Michał Kochańczyk: Barwy Ziemi; prezes Klubu Wysokogórskiego Trójmiasto. Uczestnik i kierownik kilkudziesięciu wypraw w góry całego świata. Przemierzył liczne pustynie, wilgotne lasy równikowe, kopał złoto w Amazonii i odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali; zbierał pieprz
i herbatę w Indiach, kawę w Kamerunie…
Impreza w „Bukszprycie” (start: godz.22:00, wstęp za okazaniem zaproszenia)
20 maja (piątek)

10.00 – Tajlandia, Kambodża; (Anna Nowotarska, Akademia Morska)

10.30 – Koleją transsyberyjską do Pekinu; (Anna Budzisz; Politechnika Białostocka)

11.00 – Rejsy do Republik Bałtyckich; (Marcin Banacki; Akademicki Klub Morski AZS Gdańsk)

11.30 – 10 dni – Krym; (Kornelia Tupalska, Magdalena Gawrońska, Sławomir Połeć; Politechnika Gdańska)

12.00 – Albania; (Michał Ziółkowski; Regent College Elbląg)

12.30 – Turcja 2004; (Marcin Bogowski; Uniwersytet Gdański)

13.00 – Wolontariat w Ugandzie, (Paweł Mania, Uniwersytet Gdański)

Goście Dnia

13.30 – Sławomir Wróblewski, Wyprawa na Chan Tengri

14.00 – dr Tadeusz Matuszewski, Japonia – Kraj kwitnącej wiśni

14.30 – Grzegorz Szyszkowski, Nordkapp przez Norwegię 2003

15.00 – Agata i Marek Klownowscy, Niebo zamiast dachu, wiatr zamiast ścian…rowerowa podróż poślubna wokół Bałtyku z psem na przyczepce

15.30 – Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród

* Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w program