2011 ITB Berlin

 

Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią, nasze Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa ponownie odwiedziło Berlin w dniach 10 -13.03.2011, by uczestniczyć w 45. Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2011.

W tegorocznej edycji tej najważniejszej i największej światowej imprezy turystycznej, Polska pełniła szczególną rolę kraju partnerskiego. W tym roku gościło na nich 11 tysięcy wystawców ze 148 krajów. Pierwsze trzy dni były przeznaczone dla branży turystycznej, pozostałe dwa dla publiczności. Wyliczono, że targi odwiedziło 170 000 osób z całego świata.

Na polskie stanowisko przeznaczono ogromną halę o powierzchni wystawienniczej  1500 m2, która z wielkim trudem zmieściła zwiedzających. Każde z województw posiadało swoje stanowisko, na którym promowało swój region, kulturę i atrakcje. Na głównej scenie odbywały się programy artystyczne, pokazy taneczne, które innowacyjnością, pomysłem i różnorodnością muzyki przyciągały odwiedzających. Kolorowe i radosne stworki, będące bohaterami kampanii reklamowej promującej Polskę były widoczne na każdym kroku i to nie tylko na targach, lecz także w całym Berlinie. Symbolem Polski była biała kostka mieszcząca się na dłoni, a hasłem promującym było: Move your imagination.

By zwiedzić cały świat w ciągu dwóch dni, zaopatrzyłyśmy się w wygodne buty, pojemne walizki i plecaki (na gadżety, mapy, broszury informacyjne, ulotki, foldery), mapy, na której wyznaczyłyśmy strategiczną trasę i ruszyłyśmy na podbój!

Podczas targów miałyśmy okazję zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną krajów z całego świata, ofertami biur podróży i z całą gamą atrakcji przygotowanymi na każdym stoisku dla odwiedzających. Wystawcy przyciągali do swoich barwnych stanowisk koncertami, pokazami tańców, degustacjami potraw regionalnych, przysmaków kulinarnych, czy konkursami z atrakcyjnymi nagrodami. Wchodząc do hali każdego regionu świata, bądź kraju, od razu poczułyśmy klimat i atmosferę danego miejsca.

Targi turystyczne w Berlinie były naszym głównym celem wyjazdu i przeznaczyłyśmy na nie 2 dni. Znalazłyśmy jednak jeszcze czas, by zwiedzić w stolicy Niemiec miejsca, których nie zdążyłyśmy zobaczyć ostatnim razem. Na naszej liście zwiedzonych obiektów zapisała się  Wyspa Muzeów- Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum, Stara Galeria Narodowa.

Move your imagination

M.S