Wciąż w drodze „Czarne – Bałtyckie”

Categories: Aktualności | Leave a comment

VI Studenckie Spotkanie z Podróznikami

Categories: Aktualności | Leave a comment

Europejski Dzień Morza 2013

Dzień Morza został oficjalnie zainaugurowany 20 maja 2008 roku w Strasburgu gdzie przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering i Rady Janez Janša ogłosili oficjalnie Trójstronną Deklarację. Dzień Morza jest obchodzony corocznie 20 maja w różnych regionach. Europy. VI edycja Europejskiego Dnia Morza odbędzie się na Malcie, w miejscowości Valletta w dniach od 20 do 22 maja 2013 roku. Organizatorami są Komisja Europejska w partnerstwie z Maltańskim Ministerstwem Infrastruktury, Transportu i Komunikacji oraz Maltańskim Ministerstwem Turystyki, Kultury i Środowiska.

Podczas obchodów Europejskiego Dnia Morza głównym wydarzeniem jest Konferencja, której celem jest w szczególności zrównoważony rozwój turystyki morskiej i nadmorskiej w kontekście Niebieskiej Księgi. W tym roku również Akademia Morska w Gdyni będzie uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Morza. Pracownik Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa dr Joanna Kizielewicz wraz ze studentkami Akademii Morskiej w Gdyni (Dominiką Stachowiak, Magdaleną Muzyka and Hanną Klecha) zorganizują w dniu 22 maja 2013 roku warsztaty pod tytułem „Edukacja Morska – Turystyka Morska – Innowacje w Gospodarce Morskiej.” Stwarza to doskonałe możliwości promocji oferty Akademii Morskiej wśród instytucji i przedsiębiorstw gospodarki morskiej oraz wymiany doświadczeń i wiedzy w tej dziedzinie.

Program warsztatów:

Proposal_of_a _Workshop_programme

Categories: Aktualności | Leave a comment

Lead with IBM – Students for a Smarter Planet Challenge

Dear Student,

Student Competitions would like to invite You to participate in a challenge presented by IBM: Lead with IBM – Students for a Smarter Planet. We want to hear your ideas on how to make the world a smarter planet. Each participant will be awarded with a t-shirt, an exclusive event invitation, networking with IBM and possible job opportunities.

Imagine a world where electrical grids deliver 100% of their energy, we travel without wasting gas, distribution keeps productivity high, financial systems are secure, and everyone everywhere has safe drinking water.
What can you imagine to build a smarter planet?

How do I participate?

Sign up at http://poland.smarterplanetchallenge.com/ You participate by solving a small case, where you will choose an issue you would like to resolve in order to make the world a smarter place. To solve the case, you will be asked to submit a short video illustrating and explaining your solution.

 

Deadline

31 May, 2013

GOOD LUCK!

http://poland.smarterplanetchallenge.com/

Categories: Aktualności | Leave a comment

2013 Gdańskie Targi Turystyczne

Categories: Aktualności | Leave a comment

2013 Gdańskie Targi Turystyczne

W piątek 12 kwietnia rozpoczną się 16. Gdańskie Targi Turystyczne. W tym roku goście targów znajdą m.in. ciekawe oferty wyjazdowe do Chorwacji, Węgier, Skandynawii, Egiptu, Indonezji, Turcji, Włoch, Niemiec i Rosji na czele z Kaliningradem  i Wielkim Nowgorodem, które partnerują GTT 2013.  Nowością Targów będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. Gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum. Po raz kolejny targom towarzyszyły będą Salony Sportu i Rekreacji ACTIVITY EXPO oraz KAJAK EXPO. Bilet na targi GTT 2013 upoważniał będzie  do zakupu biletu na zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł, jako że Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AMBEREXPO, w którym odbędą się Targi GTT, zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.

 

Wyróżnikiem Gdańskich Targów Turystycznych jest nawiązywanie do najważniejszych wydarzeń wpływających na rozwój turystyki zarówno na Pomorzu jak i w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie funkcjonująca od paru miesięcy zasada Małego Ruchu Granicznego, skutecznie zwiększająca wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją, dlatego też gośćmi specjalnymi targówbędą m.in. Kaliningrad  i Wielki Nowgorod. Przysmaki kuchni rosyjskiej, ballady i romanse wykonywane „na żywo” z pewnością zachęcą do odwiedzenia tych właśnie stoisk.  Uruchomienie przez EUROLOT bezpośrednich połączeń lotniczych z Gdańska do Zadaru, Splitu, Rijeki i Dubrownika przełożyło się na liczną reprezentację regionów z Chorwacji.

 

Wbrew powiedzeniu „cudze chwalicie swojego nie znacie” ważne miejsce na targach zajmie tradycyjnie Województwo Pomorskie i jego atrakcje, w tym m.in. Zamek Gniew, Faktoria, czy też oferta Lasów Państwowych  i pomorskiej agroturystyki. Na stoisku członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Pomorskie serwowane będą charakterystyczne specjały kuchni pomorskiej. Oferta turystyczna Pomorza będzie również tematem specjalnego workshopu oraz study tour z udziałem trzydziestu touroperatorów ze Skandynawii – organizatorów turystyki przyjazdowej na Pomorze, przybyłych na zaproszenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 

Nowością na targach będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum.

 

Po raz kolejny GTT towarzyszyć będzie Salon Sportu i Rekreacji Activity Expo 2013, którego celem jest promocja aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, jak również promocja  wydarzeń sportowych organizowanych w Trójmieście (Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013, Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014). W programie strefy znalazło się wiele atrakcji dla publiczności – konkursy  i zawody z udziałem znanych sportowców Lechii Gdańsk, Trefla Sopot czy Asseco Prokom Gdynia, spotkania ze sportowcami tj. Mateuszem Kusznierewiczem, Leszkiem Blanikiem i Natalią Partyką.                        W ramach Salonu Kajak Expo odbędą się m.in. pokazy w basenie, prezentacje klubów kajakowych, jak również szkolenia.

WYDARZENIA BRANŻOWE:

  • Konferencja Sportowa „Zarządzanie obiektami sportowymi – mity i fakty po pierwszych latach funkcjonowania” - skierowana do miast i gmin – przyszłych organizatorów imprez sportowych oraz inwestorów infrastruktury sportowej. Swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Miasto Gdańsk, współgospodarz EURO 2012. Gośćmi specjalnymi konferencji będą przedstawiciele Kaliningradu – gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018
  • 11. Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej - „Mały ruch graniczny między Polską i Rosją jako czynnik ożywienia gospodarczego”, ze szczególnym uwzględnieniem wymiany turystycznej pomiędzy woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim a Obwodem Kaliningradzkim. org. Wyższa szkoła Turystyki i Hotelarstwa
  • polsko-skandynawski workshop – spotkanie pomorskiej branży turystycznej (oferta pobytowa – atrakcje turystyczne, baza hotelowa) z touroperatorami ze Skandynawii,
  • „Znad Bałtyku nad Adriatyk” – konferencja prasowa Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji
  • Panel „Inteligentna Granica” - Nowoczesne rozwiązania Służby Celnej służące ułatwieniom w przekraczaniu granicy:  eBooking_BUS elektroniczne TAX FREE
  • Seminarium - „Turystyka morska i nadmorska w województwie pomorskim” org. Akademia Morska w Gdyni

 

KONKURSY GTT 2013

MERCURIUS GEDANENSIS

O medal Mercurius Gedanensis za najlepszy produkt turystyczny, katalog i stronę internetową, w turystyce przyjazdowej jak i wyjazdowej, promowane/prezentowane na targach GTT 2013

BURSZTYNOWY KOMPASNAJLEPSZA PROMOCJA TURYSTYKI

Nagroda za najlepszą inwestycję, wydarzenie, imprezę, publikację turystyczną                                    w województwie pomorskim w roku 2012.

Gdańskie Targi Turystyczne to impreza o ugruntowanej pozycji, od wielu lat plasująca się                 w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Targi odbywają się u progu sezonu turystycznego i dedykowane są przede wszystkim klientom indywidualnym.  Impreza ma charakter giełdy ofert wakacyjnych i weekendowych, stwarzając niepowtarzalną okazję do znalezienia w jednym miejscu i czasie wszystkiego co konieczne do zaplanowania wypoczynku w kraju czy za granicą.

 

Honorowy patronat nad imprezą sprawują Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej  Organizacji Turystycznej, Polska Izba Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

 

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Targi otwarte dla zwiedzających:

12 – 13 kwietnia (piątek – sobota)     10.00 – 18.00

14 kwietnia (niedziela) 10.00 – 17.00

Wstęp na targi:

  • publiczność – bilety: normalny 6 zł, rodzinny 12, ulgowy 2 zł
  • bilet na targi GTT 2013 upoważnia do zakupu biletu do zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł
  • branża – bezpłatnie: po zarejestrowaniu się online lub w Punkcie Rejestracji Gości przy wejściu na hale wystawiennicze

NIESPODZIANKA! – DO WYGRANIA NAGRODY

bilety lotnicze EUROLOT do Chorwacji, weekendy w kwaterach agroturystycznych                           i leśniczówkach, rejsy po zatoce gdańskiej i wiele innych !!!

informacje szczegółowe www.gtt.pl

dyrektor projektu: Dorota Solochewicz, dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl

 

Categories: Aktualności | Leave a comment

XI Dzień hotelarza, czyli JAPONIA jakiej nie znacie

今日は ! (Konnichiwa!)

Już 14.03 będziemy mówić, myśleć i bawić się po japońsku na XI Dniu Hotelarza „Japonia jakiej nie znacie”.
Poznamy zwyczaje ludności kraju kwitnącej wiśni, ich życie codzienne, kuchnię oraz obejrzymy pokaz sztuk walki.

W programie:
- Japonia oczami Dziekana WPIT Prof. dr hab. inż. Piotra Przybyłowskiego
- Konkurs wiedzy o Japonii
- Spróbuj szczęścia w sudoku
- Pokaz sztuk walki
- Konkurs „Z czym Ci się kojarzy Japonia”
- Język Japoński dla „odważnych”
- Degustacja sushi i słodki poczęstunek
- 20:00- rozpoczynamy wspólne śpiewanie – KARAOKE

Serdecznie zapraszamy!

じゃまた! (Ja mata!)

Categories: Aktualności | Leave a comment

Gdańskie Targi Turystyczne

Categories: Aktualności | Leave a comment

Akcja „Ciacho” dla WOŚP

Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa serdecznie zaprasza wszystkich do wsparcia akcji „Ciacho” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły na plakacie.

Categories: Aktualności | Leave a comment

V Studenckie Spotkanie z Podróżnikami

Interesujesz się podróżami? Pasjonuje Cię przygoda i odkrywanie nowych kultur?
Dołącz do nas!

Przyjdź na V Studenckie Spotkanie z Podróżnikami!

Zachęcamy wszystkich kochających podróże te bliższe i te dalsze, na fascynujące i pełne inspiracji spotkanie z podróżnikami. 

Poznamy zaskakujące historie osób, które swe trasy przemierzyły rowerami, wyprawę z psami zaprzęgowymi za Koło Podbiegunowe, a także przeniesiemy się do magicznych zakątków Bałkanów, Maroka, a nawet Wietnamu i USA.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada (środa) w godzinach 17:00-21:00 w Klubie Studenckim Bukszpryt na terenie Akademii Morskiej w Gdyni na ul. Morskiej 81-87.


Program:
1) Me, myself and.. USA! – Małgorzata Szawieła
2) Alpy rowerem- Rafał Buczek
3) Burek, rakija i warm shower … czyli paradise w wydaniu bałkańskim! – Anna Kąkol
4) Maroko, u bram Afryki– Anna i Adrian Żłobińscy
5) Norwegia nie tylko dla bogatych Orłów – Rafał Prabucki, Konrad Michalski, Monika Raczkowska – Golanko
6) Od psa do węża, czyli z północy na południe Wietnamu – Wojtek Chrząstek i Karolina Łuczak
7) Przygoda z psami zaprzęgowymi na wyprawie za Koło Podbiegunowe – Grzegorz Linda
Categories: Aktualności | Leave a comment